Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie

Data publikacji 21.04.2017

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. rozmawiali nowodworscy policjanci z mieszkańcami gm. Czosnów oraz zaproszonymi gośćmi na debacie społecznej. Było to pierwsze w tym roku spotkanie przeprowadzone w nowej formie. W późniejszym czasie takie spotkania policjantów ze społeczeństwem odbędą się w pozostałych gminach powiatu nowodworskiego. Kolejna planowana jest 24 maja w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wczoraj o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy Czosnów odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: Wójt Gminy Antoni Kręźlewicz, Komendant Powiatowy Policji mł. insp Marek Chodakowski, przedstawiciele starostwa nowodworskiego, Kampinoskiego Parku Narodowego oraz czosnowskiego samorządu.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”. Zagadnienia te omówił Komendant Komisariatu w Czosnowie podinsp. Robert Bendowski. Podinspektor przedstawił dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie gminy. Omówił także zagrożenia związane z ruchem pieszych. Zachęcał przy tej okazji do korzystania z różnego rodzaju elementów odblaskowych nie tylko, jak stanowią przepisy, poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, szczególnie po zmroku.

Następnie Komendant zobrazował założenia oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przestawione zostały zagrożenia, które od czasu funkcjonowania tego narzędzia wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje Policja po uzyskaniu w ten sposób informacji. Zaprezentowano jakie kategorie zdarzeń można wprowadzać za pomocą KMZB.

Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli również dzielnicowi pracujący w miejscowym komisariacie, z którymi po zakończeniu dyskusji każdy mógł indywidualnie porozmawiać.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.; o miejscach gdzie przekraczana jest dozwolona prędkość, bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów oraz złej infrastrukturze dróg

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby. Kolejna debata planowana jest 24 maja na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki. 

sk/ij

  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Czosnowie