Kolejny areszt za kradzieże samochodów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny areszt za kradzieże samochodów

Data publikacji 20.04.2017

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego do aresztu trafił 32-letni Paweł P. To kolejny zatrzymany w sprawie kradzieży samochodów, które miały miejsce na terenie warszawskiego Mokotowa. Jako pierwszy z tej grupy w ubiegłym miesiącu został tymczasowo aresztowany 39-letni Daniel D. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kradzieży osobowego hyundaia. Teraz najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu.

Mokotowscy kryminalni od jakiegoś czasu obserwowali mężczyzn, których podejrzewali o kradzieże pojazdów. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania Daniela D. 39-latek wpadł w ręce policjantów w ubiegłym miesiącu, podczas kradzieży samochodu. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Policjanci wiedzieli, że nie działał on sam.

W trakcie czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, gdzie jego wspólnicy mogą się ukrywać. W wyniku dynamicznie przeprowadzonej akcji na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 32-letniego Pawła P. oraz o 2 lata starszego Andrzeja B. Obaj trafili do policyjnych cel.

Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec Pawła P. 2-miesięczny areszt. Za przestępstwo kradzieży samochodowej grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowe 3 lata za kratkami może spędzić za stosowanie gróźb wobec policjantów. 

Andrzej B. został objęty dozorem policyjnym za próbę najechania na policjanta samochodem podczas zatrzymania. Za to może mu grozić do 10 lat więzienia.

rk/aw

Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.41 MB
Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Sekcja Prasowa KSP