Najpierw kradzież z włamaniem, potem kradzież samochodu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw kradzież z włamaniem, potem kradzież samochodu

Data publikacji 21.03.2017

Policjanci z Rembertowa wyjaśnili dwie sprawy dotyczące jednego pojazdu i jednego pokrzywdzonego. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby i odzyskali jeepa. Jak wskazują materiały sprawy, najprawdopodobniej 51-letni Dariusz K. z 28-letnim Mateuszem B. najpierw wspólnie dokonali włamania do samochodu, z którego między innymi ukradli akumulator, a następnie kilka dni później ukradli całe auto. Obaj usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem.

Do komisariatu w Rembertowie w przeciągu czterech dni dwukrotnie zgłosił się ten sam mężczyzna, który za każdym razem składał zawiadomienia dotyczące jego samochodu. Najpierw powiadomił, że ktoś włamał się do auta i ukradł z niego między innymi akumulator. Cztery dni później okazało się, że pomimo braku akumulatora został skradziony cały samochód.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Plutonowych wykonali cały szereg licznych ustaleń, zbierali informacje, weryfikowali je, docierali do różnych osób, odwiedzali warsztaty, adresy ewentualnych świadków, bądź osób mogących mieć coś wspólnego z tymi przestępstwami.

W efekcie, trzy dni po zgłoszeniu kradzieży zatrzymali dwie osoby, które jak się okazało wspólnie i w porozumieniu dokonały obu kradzieży z włamaniem, a potem całego samochodu. 51-letni Dariusz K. i 28-letni Mateusz B. trafili do policyjnych cel.

Śledczy z Rembertowa zgromadzili obszerny materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili obu mężczyznom po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem z samochodu i samochodu. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/jw

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną