Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łupem podejrzanego o włamania padły samochodowe akumulatory

Data publikacji 21.03.2017

Ostatnie działania kryminalnych z Targówka wymierzone przeciwko włamywaczom samochodowym zaowocowały zatrzymaniem 19-letniego Bartłomieja S. Mężczyzna włamywał się głównie do pojazdów m-ki Daewoo, a jego łupem padały akumulatory, które potem sprzedawał na skupie. Na podstawie zebranych materiałów śledczy przedstawili 19-latkowi zarzuty karne w pięciu takich sprawach. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Targówka prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do daewoo. Łupem sprawcy padł akumulator warty 250 złotych. Policjanci przeprowadzili wnikliwe rozpoznanie w miejscu zdarzenia i zabezpieczyli monitoring.

Wkrótce wykonane czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania mężczyzny, mogącego mieć związek z tymi włamaniami. Trop prowadził do 19-letniego mieszkańca dzielnicy. Bartłomiej S. został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Na Policję zaczęli zgłaszać się kolejni pokrzywdzeni.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że to zatrzymany przez nich 19-latek jest prawdopodobnie sprawcą wszystkich włamań do pojazdów, do których doszło w nocy z 14/15 marca. Mężczyzna w trakcie policyjnego rozpytania, przyznał się do tych czynów. Oświadczył, że skradzione z pojazdów akumulatory, sprzedawał na skupie. Policjanci odzyskali część utraconego przez pokrzywdzonych mienia.

Bartłomiej S. trafił do policyjnej izby zatrzymań. Śledczy z Targówka zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili podejrzanemu zarzuty za kradzież z włamaniem do pięciu pojazdów. Właściciele aut oszacowali straty na kwotę około 1000 złotych. Przestępstwo, którego dopuścił się 19-latek zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/po