Komendanci z wizytą u rannego policjanta - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendanci z wizytą u rannego policjanta

Data publikacji 21.03.2017

Komendant Stołeczny Policji mł. insp. dr Rafał Kubicki wraz z zastępcą podinsp. Andrzejem Krajewskim odwiedzili w szpitalu policjanta, który odniósł obrażenia podczas policyjnych działań skierowanych przeciwko złodziejom samochodów. Obaj życzyli funkcjonariuszowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Akcja policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej miała miejsce w ostatni czwartek na warszawskiej Pradze Północ. Policjanci z wydziału kryminalnego z KRP Warszawa II zorganizowali zasadzkę na złodziei samochodów. Podczas próby zatrzymania jeden z policjantów został potrącony przez samochód, w którym siedziały osoby podejrzewane o popełnienie przestępstwa. Policjant z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.  Obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale czeka go wielomiesięczna rehabilitacja.

W trakcie działań niegroźnie rannych zostało również dwóch innych funkcjonariuszy, którzy po udzieleniu im pomocy medycznej zostali zwolnieni do domów.

Mokotowscy policjanci zatrzymali jedną osobę oraz odzyskali skradzionego hyundaia IX35 i zabezpieczyli volvo V40, którym poruszali się sprawcy. Daniel D. usłyszał już zarzut za kradzież pojazdu. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Policjanci prowadzą intensywne czynności, które mają na celu zatrzymanie dwóch pozostałych mężczyzn, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Komendant Stołeczny Policji mł. insp. dr Rafał Kubicki wraz z Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Andrzejem Krajewskim oraz Komendantem Rejonowym Policji Warszawa II mł. insp. Jackiem Hernerem odwiedzili w szpitalu rannego policjanta. Komendant podziękował policjantowi za ofiarną, pełną poświęcenia  służbę i życzył jak najszybszego powrotu do zdrowia. Zapewnił, że w każdej chwili może on liczyć na pomoc przełożonych. Wyraził również przekonanie, że funkcjonariusz w pełni sił niebawem powróci do służby.

aw

  • Wizyta Komendantów w szpitalu u rannego policjanta
  • Wizyta Komendantów w szpitalu u rannego policjanta
  • Wizyta Komendantów w szpitalu u rannego policjanta
  • Wizyta Komendantów w szpitalu u rannego policjanta
  • Wizyta Komendantów w szpitalu u rannego policjanta