Nielegalny pobyt i jazda w stanie nietrzeźwości - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny pobyt i jazda w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci z Ochoty zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował audi, mając ponad promil alkoholu w organizmie. W rejonie ul. Filtrowej stracił panowanie nad pojazdem i niegroźnie potrącił kobietę stojącą na przystanku tramwajowym. Dodatkowo okazało się, że przebywa nielegalnie na terytorium RP.

Policjanci z Ochoty w sobotę w godzinach porannych otrzymali informację o tym, że kierowca audi jadący od ul. Wawelskiej w kierunku ul. Filtrowej niegroźnie potrącił 88-letnią kobietę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dosłownie kilka minut później zatrzymali kierowcę audi i przewieźli go do komendy. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych sprawdzeń wyszło na jaw, że 37-latek przebywa w Polsce nielegalnie. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący został ukarany mandatem karnym. Wobec mężczyzny została również wszczęta procedura deportacyjna.

ea/ew