Uderzył ojca i groził sąsiadom, a teraz za to odpowie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył ojca i groził sąsiadom, a teraz za to odpowie

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Mrozach podczas interwencji w gminie Latowicz zatrzymali 30-letniego nietrzeźwego mieszkańca, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten został zatrzymany w związku z uszkodzeniem ciała swojego ojca i groźbami, które kierował do sąsiadów. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że 30-latek dopuścił się zarzucanych mu przestępstw. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o pobiciu starszego mężczyzny w gminie Latowicz. Mężczyznę miał  uderzyć jego syn. Poszkodowany trafił do szpitala, między innymi  z podejrzeniem złamania nosa. Policjanci pojechali na miejsce sprawdzić i potwierdzić zgłoszenie.

Funkcjonariusze w efekcie przeprowadzonej interwencji zatrzymali 30-letniego syna poszkodowanego mężczyzny. Zanim podejrzany trafił do policyjnego aresztu, zbadano go alkomatem. Okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z zespołu kryminalnego zebrali materiał dowodowy, który wstępnie wykazał, że 30-latek dopuścił się uszkodzenia ciała swojego ojca, a do tego kierował groźby do sąsiadów.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. To jednak nie koniec tej sprawy. Sprawa jest w toku.

Za samo tylko uszkodzenie ciała ojca, 30-letniemu synowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn