Informacja o policyjnym zabezpieczniu zgromadzeń 18 marca - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Informacja o policyjnym zabezpieczniu zgromadzeń 18 marca

Data publikacji 18.03.2017

W dniu 18 marca 2017 roku na terenie Warszawy odbyło się kilka zgromadzeń publicznych. W trakcie ich zabezpieczenie policjanci musieli wstrzymywać ruch na niektórych ulicach na trasie zgromadzeń. W zgromadzeniu zgłoszonym w godzinach od 13:30 do 18:30 z przejściem trasą sprzed KPRM na Pl. Zamkowy uczestniczyło w momencie, gdy manifestacja ruszała z Al. Ujazdowskich 1000 osób. Na miejsce zakończenia zgromadzenia, czyli na Pl. Zamkowy dotarło 500 osób.

Od godzin przedpołudniowych do zakończenia ostatniego zgromadzenia stołeczni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników wszystkich manifestacji, a także  mieszkańców Warszawy. W działaniach uczestniczyli m. in. policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy z wyprzedzeniem wstrzymywali ruch na ulicach po których poruszali się manifestanci, dokładając jednocześnie starań, aby wiązało się to z jak najmniejszymi uciążliwościami dla kierowców. Ruch pojazdów na tych ulicach był przywracany najszybciej jak było to możliwe.

Największe utrudnienia związane były ze zgromadzeniem, którego uczestnicy przeszli sprzed KPRM w Al. Ujazdowskich na Pl. Zamkowy. Organizator tego zgromadzenia w zawiadomieniu przesłanym do Urzędu Miasta deklarował liczbę jego uczestników na 10 tys. osób. W rzeczywistości w początkowej fazie brało udział 1000 osób, natomiast na Pl. Zamkowy dotarło ostatecznie około 500 osób. W trakcie ich przejścia policjanci musieli wstrzymywać czasowo ruch m.in. w Al. Ujazdowskich na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.

W trakcie dzisiejszych manifestacji policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów