Odpowie nie tylko za oszustwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie nie tylko za oszustwa

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Jak ustalili funkcjonariusze, Damian F. nie wywiązał się z umów dotyczących wynajmu mieszkania, sprzętu elektronicznego i sprzedaży telefonu, czym naraził pokrzywdzonych na straty sięgające ponad 50.000 złotych. Za te przestępstwa 26-latkowi może teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące.

Spraw miała swój początek, kiedy Damian F. wynajął od jednej z firm sprzęt elektroniczny o wartości 36.000 złotych. Mężczyzna nie wywiązał się jednak z umowy i zamiast na czas oddać wypożyczone przedmioty wszystko sprzedał.

W innym przypadku 26-latek oferując do sprzedaży telefon komórkowy wziął za niego od pokrzywdzonej 3000 złotych jednak nigdy go jej nie przekazał.

Kiedy obydwa te zdarzenia zostały zgłoszone, sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Funkcjonariusze bardzo szybko „namierzyli” 26-latka. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli umowy lombardowe, umowy najmu sprzętu i wiele innych dokumentów mogących potwierdzać oszustwa, o które jest podejrzany Damian F.

Policjanci znaleźli także klucze od apartamentu, który wynajmował mężczyzna. Okazało się, że 26-latek agencji, za pośrednictwem, której wynajął mieszkanie, jako dowód uregulowania należności przedstawił fałszywe potwierdzenie przelewu opiewające na 16.000 złotych.

Ponad to okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Żoliborza do sprawy przywłaszczenia mienia wartości 22.000 złotych. Damian F. został zatrzymany. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli znalezione także w jego mieszkaniu 5600 złotych, mogące pochodzić z przestępstwa.

Niewykluczone, że Damian F. podobnych przestępstw dopuścił się także w innych miastach Polski, więc lista zarzutów może być w krótce znacznie dłuższa.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące.

rsz/aw

Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.59 MB
Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Sekcja Prasowa KSP