Zaatakowany łopatą do śniegu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowany łopatą do śniegu

Data publikacji 03.03.2017

Policjanci z patrolówki tuż po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali 31-letniego Marcina W., który jak wynika z materiałów sprawy, zaatakował kolegę łopatą do odgarniania śniegu i przeciął mu policzek. A wszystko działo się po wspólnym spożywaniu alkoholu, podejrzewany miał prawie 2 promile w momencie zatrzymania. Usłyszał już zarzut, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

O 22.30 patrolowcy usłyszeli w radiostacji komunikat, z którego wynikało, że w jednym z podwórek najprawdopodobniej doszło do bójki.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kilku nietrzeźwych mężczyzn. Z ustaleń, jakie poczynili wynikało, że chwilę wcześniej po wspólnym spożywaniu alkoholu 31-letni Marcin W. chwycił stojącą nieopodal łopatę do odgarniania śniegu i zaczął bić nią jednego z mężczyzn. W wyniku tych uderzeń pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy, miał rozcięty policzek. Pomocy udzieliło mu pogotowie ratunkowe. 31-latek został zatrzymany, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W dalszej kolejności policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków zdarzenia i na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili 31-latkowi zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/jw