Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc po służbie zatrzymał i odebrał kluczyki kierowcy, który miał niemal 3 promile!

Data publikacji 17.02.2017

Policjant z Krakowa przejeżdżając prywatnie przez teren powiatu piaseczyńskiego, zatrzymał i odebrał kluczyki 47-letniemu kierowcy forda. Mężczyzna zagrażał innym uczestnikom ruchu, bo jak wykazało badanie, miał w swoim organizmie niemal 3 promile alkoholu. Postawa, jaką wykazał się st. asp. Maciej Turaczyk, funkcjonariusz krakowskiej drogówki, zasługuje na najwyższe uznanie.

Było przed 13.00, gdy jadący krajową „7” policjant z Krakowa zauważył jak znajdujący się tuż przed nim ford „złapał" pobocze, a następnie nagle przyspieszył. Po chwili niebezpieczna sytuacja się powtórzyła. Funkcjonariusz z Krakowa, który na co dzień służbę pełni w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, natychmiast zorientował się, że kierowca forda ma kłopot.

Policjant doprowadził własnym pojazdem do jego zatrzymania, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki forda. O zaistniałej sytuacji poinformował oficera dyżurnego komisariatu w Tarczynie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze po przeprowadzonym badaniu stwierdzili, że 47-letni kierowca forda miał w swoim organizmie niemal 3 promile alkoholu. Postawa jaką wykazał się  st. asp. Maciej Turaczyk z Krakowa zasługuje na nasze najwyższe uznanie.

ea/js