Odpowiedzą za zmuszanie do określonego zachowania - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zmuszanie do określonego zachowania

Data publikacji 17.02.2017

Kryminalni tuż po otrzymaniu zgłoszenia o podejrzeniu zmuszania do określonego zachowania zatrzymali dwie osoby. Z materiałów sprawy wynika, że w związku z nieuregulowaniem opłat za wynajem mieszkania jego właściciele zaczęli wymuszać różne rzeczy na pokrzywdzonym i jego partnerce. Doszło między innymi do podpisania umów pożyczek, a także zaciągnięcia kredytu na ekspres do kawy. W wydziale dochodzeniowo-śledczym 39-letnia Anna K. i 41-letni Paweł K. usłyszą zarzuty.

Do komendy zgłosił się mężczyzna, który opowiedział o tym, co od dwóch dni spotyka go ze strony pewnego małżeństwa, od którego wspólnie z partnerką wynajmował mieszkanie. W związku z tym, że nie rozliczył się z nimi jeszcze do końca za wynajem, oni zaczęli zmuszać go do określonych zachowań. Było to między innymi wymuszenie podpisania umów na pożyczki, a do tego zakup na raty ekspresu do kawy. Para zabrała też jemu i jego dziewczynie dowody osobiste.

Kryminalni natychmiast po przyjęciu zgłoszenia podjęli czynności i zatrzymali państwa K.

Praca procesowa dochodzeniowców zakończyła się zgromadzeniem materiału dowodowego, na podsatwie którego oboje usłyszą zarzuty zmuszania do określonego zachowania, mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za kradzież dowodów osobistych. 

ea/jw