Zaprosił ich, a oni go zaatakowali i okradli - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaprosił ich, a oni go zaatakowali i okradli

Data publikacji 17.02.2017

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, 49-letni Dariusz M. i 44-letni Paweł W. zaatakowali go, obezwładnili, po czym zabrali mu pieniądze, telefon oraz inne przedmioty, które miał przy sobie. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania późnym wieczorem nieopodal sklepu monopolowego. Pokrzywdzony zaproponował nieznanym sobie mężczyznom wspólne wypicie alkoholu. Kupił w sklepie alkohol, po czym cała czwórka poszła do jednej z kamienic, gdzie na klatce schodowej pili.

Po pewnym czasie, kiedy pokrzywdzony przysnął na schodach został zaatakowany. Mężczyźni obezwładnili go dusząc i zakrywając usta, żeby nie krzyczał. Napastnicy zabrali swojej ofierze telefon, 700 złotych, dokumenty oraz klucze od mieszkania, po czym uciekli.

Mężczyzna o tym, co go spotkało opowiedział policjantom. Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni dzięki wykonanym wielu czynnościom poza procesowym, już kilka dni po zdarzeniu zatrzymali dwie z trzech podejrzewanych o to przestępstwo osób. 

49-letniemu Dariuszowi M. i 44-letniemu Pawłowi W. za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Jak twierdzą policjanci prowadzący tę sprawę zatrzymanie trzeciego ze sprawców to już tyko kwestia czasu.

rsz/ij

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym