Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli 75 gramów marihuany i zatrzymali 26-latka

Data publikacji 17.02.2017

Kryminalni z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nie lekceważą żadnych informacji, które do nich docierają. Dzięki ustaleniom operacyjnym w ich ręce wpadła kolejna osoba posiadająca narkotyki. W mieszkaniu obywatela Armenii policjanci znaleźli 75 gramów marihuany. 26-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania substancji zabronionych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pragi Północ zajmujący się przestępczością narkotykową uzyskali informację, że 26-letni mieszkaniec dzielnicy przechowuje w mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Kilka minut po 8.00 rano udali się do miejsca jego zamieszkania. Obywatel Armenii był zaskoczony tą wizytą.

Podczas przeszukania na szafce kuchennej policjanci znaleźli dwa pojemniki plastikowe zawierające woreczki z suszem. Podczas tych działań kryminalni zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 760 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to marihuana o wadze 75 gramów.

26-latek usłyszał już zarzut posiadania środka odurzającego i dobrowolnie poddał się karze 7 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wyznaczony przez sąd w wymiarze 30 godzin miesięcznie, świadczenie w wysokości 1000 złotych na zwalczanie i zapobieganie narkomanii oraz przepadek mienia.

ea/po

  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona marihuana