Policjanci zapobiegli konfrontacji kibiców - aktualizacja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli konfrontacji kibiców - aktualizacja

Policjanci Komendy Stołecznej zapobiegli wczoraj konfrontacji dwóch grup kibiców nastawionych do siebie antagonistycznie. W sumie do jednostki policji doprowadzono 100 osób, które zostały ukarane mandatami karnymi za naruszenie porządku publicznego. Policjanci zatrzymali także dwóch mężczyzn. Jeden odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, drugi za posiadanie środków odurzających.

Policjanci Komendy Stołecznej uniemożliwili wczoraj konfrontację dwóch nastawionych do siebie antagonistycznie grup kibiców. Do zdarzenia doszło około południa w okolicach stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Osoby przebywające w jednym z lokali zauważyły grupę przyjezdnych kibiców i wyszły przed obiekt, zaczepiając ich słownie. Na zaczepki agresywnie zareagowała druga grupa, która próbowała siłą dostać się do lokalu. Uniemożliwili im to interweniujący policjanci. Szczelnym kordonem rozdzielili dwie zwaśnione grupy. Dzięki temu nie doszło do konfrontacji kibiców.

W związku z tym do zdarzeniem do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I doprowadzono wczoraj w sumie 100 obywateli Holandii, którzy za naruszenie porządku publicznego zgodnie z kodeksem wykroczeń ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Policjanci zatrzymali także dwie osoby, które odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Jeden jest podejrzany o naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego funkcjonariusza, drugi natomiast o posiadanie narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim 16 gramów kokainy.

Czynności z osobami doprowadzonymi i zatrzymanymi trwały wczoraj w śródmiejskiej jednostce policji do późnych godzin wieczornych.

Dzisiaj czynności procesowe będą kontynuowane z mężczyznami zatrzymanymi za przestępstwa. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, jak również za posiadanie środków odurzających zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ea/rsz