Przemycał narkotyki ukryte w jaguarze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał narkotyki ukryte w jaguarze

Data publikacji 26.01.2017

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową udaremnili przemyt znacznej ilości narkotyków. Dzięki funkcjonariuszom na warszawski rynek nie trafi prawie 6 kilogramów marihuany. Narkotyki ukryte w specjalnie skonstruowanej skrytce w jaguarze trafiły na terytorium RP z Hiszpanii. Mężczyzna podejrzany o to przestępstwo usłyszał już zarzut w prokuraturze i został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Informacja o osobie, która może przemycać narkotyki z Hiszpanii do Polski trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w KSP od ich kolegów z KMP w Gorzowie Wielkopolskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że Krystian K. prawdopodobnie organizował cały proceder. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może poruszać się jaguarem, który został przerobiony w taki sposób, aby ukryć i przewieźć nawet większą ilość środków odurzających.

Z kolejnych ustaleń policjantów wynikało, że narkotyki, które zostały zakupione w okolicach Barcelony, prawdopodobnie wkrótce trafią na warszawski rynek. Funkcjonariusze wspierani przez wydział realizacyjny KSP zatrzymali Krystiana K. na terenie Pragi Północ. Mężczyzna poruszał się jaguarem. 22-latek został przewieziony do komendy, a samochód odholowano na policyjny parking.

Policjanci dokonali oględzin samochodu. W czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa Okęcie ze specjalistycznym sprzętem oraz przewodnik z psem tropiącym z Urzędu Celnego Portu Lotniczego.  Podczas przeszukania okazało się, że w zbiorniku paliwa wyodrębniono miejsce do ukrycia narkotyków. W specjalnie skonstruowanej skrytce znajdowały się 42 paczki z roślinnym suszem. Funkcjonariusze zabezpieczyli je i po badaniach przeprowadzonych w Laboratorium Kryminalistycznym KSP okazało się, że jest to prawie 6 kilogramów marihuany.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie Krystian K. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt znacznej ilości narkotyków z Hiszpanii na terytorium Polski. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga ma charakter rozwojowy.

mb

 • Funkcjonariusz w trakcie czynności
 • Funkcjonariusz w trakcie czynności
 • Funkcjonariusz w trakcie czynności
 • Ukryte w schowku narkotyki
 • Ukryte w schowku narkotyki
 • Ukryte w schowku narkotyki
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Funkcjonariusze w trakcie czynności
 • Zabezpieczony pojazd przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
1.83 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP