Wziął laptopa do naprawy i go sprzedał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wziął laptopa do naprawy i go sprzedał

Data publikacji 18.01.2017

Zarzut przywłaszczenia w warunkach recydywy usłyszał w wolskiej komendzie 35-letni Paweł G. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zabrał do naprawy laptopa swojego znajomego, po czym go sprzedał. Policjantom tłumaczył, że potrzebował pieniędzy. Przestępstwo przywłaszczenia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Woli zgłosił się mężczyzna, który poinformował o tym, że doszło do przywłaszczenia jego sprzętu. Z zawiadomienia wynika, że pokrzywdzony przekazał znajomemu laptopa o wartości około 1500 złotych do naprawy. Kiedy minął czas naprawy ustalony przez obie strony okazało się, że laptop został sprzedany. Pokrzywdzony nie odzyskał również pieniędzy.

Funkcjonariusze ustalili, że laptop trafił do 35-letniego Pawła G. Mężczyzna został zatrzymany. Policjantom tłumaczył, że sprzedał sprzęt ponieważ były potrzebne mu pieniądze. Podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia. W trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, który usłyszał w warunkach recydywy.

ea/ms