Bezpieczeństwo seniorów na drodze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo seniorów na drodze

Data publikacji 20.12.2016

Policjant z ruchu drogowego oraz policjanci z bielańskiej komendy gościli wczoraj w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów, gdzie spotkali się z osobami starszymi. Podczas prelekcji policjant przypomniał jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Policjanci mówili także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Wczorajsze spotkanie z osobami starszymi w Ośrodku Wsparcia Seniorów przy ul. Aleja Zjednoczenia 1 było okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze. Policjant z ruchu drogowego uświadamiał seniorów o zagrożeniach i korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Policjanci z Bielan podczas spotkania, przestrzegali przed czyhającymi na seniorów niebezpieczeństwami. Informowali również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Funkcjonariusze przypomnieli również o  oszustach wyłudzających od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, ci przekazują czasami oszczędności całego życia.

Na zakończenie spotkania każdy z seniorów otrzymał opaskę odblaskową i zawieszkę.

ek/ij

  • Bezpieczeństwo seniorów na drodze
  • Bezpieczeństwo seniorów na drodze
  • Bezpieczeństwo seniorów na drodze
  • Bezpieczeństwo seniorów na drodze
  • Bezpieczeństwo seniorów na drodze
  • Bezpieczeństwo seniorów na drodze