Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za oszustwa i przywłaszczenia samochodów

Data publikacji 20.12.2016

Policjanci z Lotniska Chopina, wspólnie z policjantami z Komend Powiatowych Policji w Sierpcu i Lipnie doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie Toyoty wartej 90 tys. złotych.

Do komisariatu Policji na warszawskim Lotnisku Chopina zgłosił się pracownik jednej z wypożyczalni samochodów, który powiadomił o podejrzeniu przywłaszczenia wynajętego samochodu marki Toyota na szkodę tej wypożyczalni. Wartość samochodu zgłaszający wycenił na 90.000 zł. Z okoliczności przekazanych przez zgłaszającego wynikało, iż sprawca celowo wypożyczył samochód z zamiarem jego przywłaszczenia. W związku z powyższym policjanci błyskawicznie przystąpili do działania.

Już w trakcie przyjmowania oficjalnego zawiadomienia o podejrzeniu popełniania przestępstwa, kryminalni z lotniska wykonali szereg czynności, w wyniku których ustalili obszar, w którym może poruszać się utracony samochód. Dzięki błyskawicznej reakcji i doskonałej współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, udało się zlokalizować poszukiwany pojazd. Jednak zatrzymanie auta do kontroli odbyło się dopiero po kilkukilometrowym pościgu, w trakcie którego kierowca wielokrotnie popełniał wykroczenia, doprowadzając przy tym do kolizji drogowej. Kierujący mężczyzna  został zatrzymany i przekazany policjantom z lotniska w Warszawie, gdzie przyznał się do oszustwa, tj. wypożyczenia samochodu z góry powziętym zamieram jego przywłaszczenia. Ponadto przyznał się do przywłaszczenia czterech innych pojazdów. Do chwili obecnej policjantom z Lotniska Chopina udało się odzyskać jeden z nich. Na podstawie wniosku Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.