Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z pracownikami socjalnymi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 02.12.2016

Wczoraj policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI spotkała się z pracownikami socjalnymi z terenu Targówka. Celem tego spotkania było przekazanie informacji o oszustwach dokonywanych na osobach starszych. Podkom. Monika Trzcinka wyjaśniała jakimi metodami posługują się przestępcy. Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa seniorów w życiu codziennym.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariuszka z prewencji kryminalnej spotkała się z pracownikami socjalnymi z terenu Targówka, którzy na co dzień pracują z osobami starszymi.

Policjantka przekazała zebranym niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych. Uświadamiała co robić, by senior nie padł ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ” czy „na administratora”.  Zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo osób starszych korzystających z transportu publicznego.

Mamy nadzieję, że informacje uzyskane podczas spotkania będą wykorzystywane przez pracowników socjalnych w ich codziennej pracy i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

po/ij

  • Spotkanie z policjantką
  • Spotkanie z policjantką
  • Spotkanie z policjantką