Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wtargnięcie napastnika do szkoły” - policjanci omawiali zasady postępowania

Data publikacji 07.11.2016

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V spotkali się z nauczycielami ZSSiL przy Włościańskiej 35, aby omówić zasady prawidłowego postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika do szkoły. Podczas spotkania zaprezentowany został film edukacyjny.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, w minionym tygodniu spotkali z w ZSSiL przy Włościańskiej 35 z pedagogami. W trakcie spotkania  policjanci zaprezentowali materiał filmowy przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. W-wy, dotyczący „Wtargnięcie napastnika do szkoły” oraz omówione zostały zasady poprawnego postępowania w takim przypadku.

Przedstawiciel delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz wskazał natomiast uczestnikom spotkania zagrożenia mogące mieć miejsce w przypadku utraty dokumentów tożsamości oraz rozdał zebranym przygotowane przez Biuro ulotki o prawidłowym postępowaniu w przypadku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Duża frekwencja na szkoleniu świadczy o tym, iż nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozumieją wagę przedstawionych im problemów oraz konieczność edukacji w tym zakresie.

ek/pt/ij

  • „Wtargnięcie napastnika do szkoły” - policjanci omawiali zasady postępowania
  • „Wtargnięcie napastnika do szkoły” - policjanci omawiali zasady postępowania