Miał 2 promile, nie uniknie odpowiedzialności - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 2 promile, nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 04.11.2016

Policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali w nocy nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna nie zapanował nad citroenem i wjechał do rowu. Okazało się, że 59-latek jechał samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, aby uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo drogowe, próbował wręczyć korzyść majątkową policjantom za odstąpienie od czynności służbowych. Czesław C. odpowie teraz za obydwa bezprawne czyny.

Około 20:30 policjanci grodziskiej drogówki  pełniący służbę na terenie baranowskiej gminy zauważyli uszkodzony pojazd, stojący na poboczu drogi. Osoby znajdujące się w pobliżu wskazały funkcjonariuszom kierującego citroenem, któremu chwilę wcześniej pomogli wydostać auto z rowu. Mundurowi szybko sprawdzili siedzącego w samochodzie kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 59-latka wykazało, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany. Podczas sporządzania dokumentacji w radiowozie kierowca zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i sfałszowanie wyników pomiaru trzeźwości.

Czesław C. trafił do celi grodziskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Konsekwencją niebezpiecznego zachowania na drodze może być kara pozbawienia wolności nawet na 2 lata. Przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

 

kz/rr

  • Miał 2 promile, nie uniknie odpowiedzialności