2 włamania, 2 kradzieże i 1 przywłaszczenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 włamania, 2 kradzieże i 1 przywłaszczenie

Data publikacji 05.10.2016

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na podstawie analizy spraw oraz sprawdzeń i czynności operacyjnych ustalili podejrzewanego o włamania do piwnicy i kradzieże rowerów. Mężczyzna został zatrzymany, był zaskoczony szeroką wiedzą funkcjonariuszy na temat jego przestępczej działalności. 33-letni Marcin B. usłyszał w sumie 5 zarzutów. Odpowie za dwa włamania do piwnic, dwie kradzieże rowerów oraz przywłaszczenie karty bankomatowej i dokumentów.

Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu w ramach własnych ustaleń operacyjnych oraz podczas wykonywania czynności w konkretnych sprawach wpadli na trop mężczyzny, który najprawdopodobniej w ostatnich dniach września dopuścił się kilku przestępstw.

Zgromadzone przez funkcjonariuszy informacje wskazywały na to, że najprawdopodobniej najpierw przez dwa dni w dwóch miejscach ukradł dwa rowery, a tydzień później w ciągu doby dokonał dwóch włamań do piwnic, z których też ukradł między innymi rowery. W międzyczasie zatrudnił się w sklepie, w którym pracował jeden dzień i wtedy właśnie  miał  przywłaszczyć kartę bankomatową i dokumenty.

Policjanci z wydziału mienia, po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych informacji, zatrzymali 33-letniego Marcina B. Zgromadzone dowody stały się podstawą do przedstawienia mężczyźnie 5 zarzutów. Za popełnione czyny 33-latek odpowie przed sądem.  

ea/jw

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym