Złodzieje paliwa wpadli na gorącym uczynku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje paliwa wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 12.09.2009

Samochodem na kradzionych tablicach rejestracyjnych podjechali pod dystrybutor. Do umieszczonej na tylnym fotelu beczki wlali paliwo. Po czym nie płacąc, odjechali. Chwilę później byli w rękach stołecznych policjantów. Dzisiaj prowadzący sprawę funkcjonariusze ustalą, czy mężczyźni nie mają na swoim koncie innych, podobnych przestępstw.

Wczoraj po południu stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową i samochodową zatrzymali 20-letniego Artura J. i 22-letniego Tomasza Ł. Mężczyźni podejrzewani są o kradzież tablic rejestracyjnych i przy ich pomocy kradzież paliwa ze stacji benzynowej przy ul. Prymasa Tysiąclecia. Sprawcy nie wiedzieli, że w chwili popełniania przestępstwa są obserwowani przez policjantów. Przekonani o bezkarności zatankowali paliwo o wartości 221 złotych do beczki, przykryli ją kocem i odjechali, nie płacąc za nie.

W samochodzie, którym podróżowali mężczyźni, funkcjonariusze zabezpieczyli dwa komplety tablic rejestracyjnych, kradzione i przypisane do pojazdu, a także beczkę ze skradzionym paliwem. 22-letni Tomasz Ł. i 20-letni Artur J. noc spędzili w policyjnych celach. Dzisiaj wolscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalą, czy zatrzymani nie popełnili innych, podobnych przestępstw.
 

hkk/eg


 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.51 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.51 MB)