11 zarzutów kradzieży - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

11 zarzutów kradzieży

Data publikacji 12.09.2009

Policjanci ze stołecznego wywiadu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. 31-letni Seweryn M. i 37-letni Andrzej U. są dobrze znani funkcjonariuszom. Byli już w przeszłości wielokrotnie zatrzymywani za dokonywanie kradzieży kieszonkowych. Tym razem łupem mężczyzn padł portfel z dokumentami i pieniędzmi. Kryminalni z Pragi Południe dowiedli, że zatrzymani dokonali jeszcze 10 innych kradzieży na terenie dzielnicy.

Policjanci ze stołecznego wywiadu pełnili służbę na terenie bazaru wokół dawnego Stadionu X-lecia. W pewnym momencie dostrzegli znanych im z imienia i nazwiska dwóch mężczyzn. 31-letniego Seweryna M. i 37-letniego Andrzeja U. zatrzymywali już w przeszłości wielokrotnie. Dlatego też podjęli baczną obserwację poczynań mężczyzn. Na efekty nie trzeba było wcale długo czekać. Funkcjonariusze zauważyli jak w pewnym momencie Andrzej U. zaczął zasłaniać swojego kolegę, a ten w tym czasie rozpiął zamek w torbie przewieszonej przez ramię przechodnia, wyjął stamtąd portfel, po czym obaj uciekli.

Policjanci natychmiast podjęli pościg i błyskawicznie zatrzymali sprawców. W momencie, kiedy zbliżali się do złodziei, ci zdążyli już wyjąć z portfela pieniądze i przy wywiadowcach odrzucili zbędne im dokumenty i portfel. Pokrzywdzony o wszystkim dowiedział się już po fakcie, kiedy łup został odzyskany i zabezpieczony, a sprawcy zatrzymani.

31-latek i 37-latek trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni z komendy przy ulicy Grenadierów również znali Seweryna M. i Andrzreja U. Funkcjonariusze przeprowadzili czynności, które dowiodły, że zatrzymani złodzieje dokonali wcześniej 10 innych kradzieży na terenie dzielnicy. W sumie obaj usłyszeli 11 zarzutów kradzieży.

hkk/jw