Wandale z Bródna usłyszeli zarzuty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale z Bródna usłyszeli zarzuty

Data publikacji 11.09.2009

Mają od 13 do 16 lat. Wkrótce staną przed sądem dla nieletnich za zniszczenie 25 budynków, 60 ławek i placu zabaw w Parku Bródnowskim, a także punktu ujęcia wody oligoceńskiej i Ogródka Jordanowskiego. Straty, jakie poczynili wynoszą ponad 100 tysięcy złotych. Nieletni już usłyszeli 15 zarzutów niszczenia mienia. Do pomyślnego zakończenia sprawy przyczyniła się ścisła współpraca policjantów z pracownikami szkół na Targówku.

Do policjantów z komendy przy Chodeckiej dotarły z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego niepokojące sygnały o ciągłym niszczeniu przez pseudo graficiarzy punktu ujęcia wody oligoceńskiej przy ulicy Suwalskiej. Mundurowi doszli do wniosku, że sprawcami zniszczenia mienia prawdopodobnie są osoby nieletnie. Jak się już wkrótce okazało był to dobry trop.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich z Targówka udokumentowali fotograficznie zniszczoną elewację punktu ujęcia wody. Patrolując rejon Bródna odkryli na wielu elewacjach budynków, ławkach i placach zabaw podobne bohomazy. Docierając do pokrzywdzonych właścicieli zniszczonego mienia, przyjmowali zgłoszenia o popełnionym na ich szkodę przestępstwie.

Ścisła współpraca policjantów z pracownikami szkół na Targówku zaowocowała zatrzymaniem grupy wandali. 16-letni Bartosz D., 15-letni Jarosław K., 16-letni Paweł S., 15-letni Adrian A., 13-letni Konrad C. i 13-letni Cezary M. za zniszczenie 25 budynków, 60 ławek i placu zabaw w Parku Bródnowskim,  a także punktu ujęcia wody oligoceńskiej oraz Ogródka Jordanowskiego. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli 15 zarzutów niszczenia mienia. Żadna z zatrzymanych osób nie potrafiła powiedzieć, dlaczego to zrobiła. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

ea/mb