Znęcali się nad 90-latkiem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad 90-latkiem

Data publikacji 11.09.2009

51-letnia córka i jej 53-letni mąż od dłuższego czasu znęcali się psychicznie i fizycznie nad 90-letni ojcem. Grozili mu pozbawieniem życia. Mało tego, kilka dni temu kazali starszemu mężczyźnie jechać do sklepu po alkohol rowerem. O całej sytuacji funkcjonariuszy powiadomiła pracownica opieki społecznej.

Od dłuższego czasu 51-letnia córka i jej 53-letni mąż znęcali się fizycznie i psychicznie nad 90-letnim ojcem. Wyzywali, szarpali, bili, a nawet grozili mu pozbawieniem życia. Mało tego, kilka dni temu kazali starszemu mężczyźnie jechać do sklepu po alkohol rowerem. W związku z podeszłym wiekiem i słabym zdrowiem, mężczyzna w trakcie jazdy przewrócił się. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Pracownica opieki społecznej powiadomiła o całej sytuacji policjantów z warszawskich Włoch, którzy natychmiast przyjechali na miejsce.

Funkcjonariusze zatrzymali 51-letnią Elżbietę K. i 53-letniego Mariana K. Odwieźli ich do izby wytrzeźwień. Kobieta miała prawie 3, a mężczyzna 2,5 promila alkoholu we krwi. Usłyszeli już zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec podejrzanych.

ew/hkk