Napadli na mężczyznę pod ,,okiem" kamery - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na mężczyznę pod ,,okiem" kamery

Data publikacji 08.06.2016

Napadli na wracającego do domu 40-latka. Ukradli mu plecak z zawartością odzieży oraz kosmetyków. Całe zdarzenie zaobserwował pracownik monitoringu miejskiego, który o swoich spostrzeżeniach natychmiast poinformował Policję. Dosłownie kilkanaście minut później sprawcy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie przedmioty należące do pokrzywdzonego. 24 i 30 -latek odpowiedzą również za posiadanie narkotyków. Mateusz G. oraz Michał Sz. zostali objęci policyjnym dozorem.

Do wymienionego zdarzenia doszło około 19.00. Pokrzywdzony oczekiwał na przystanku tramwajowym, kiedy to zaczepiło go dwóch mężczyzn. Nagle jeden z nich uderzył go w twarz. 40-latek upadł na ziemię. Wtedy napastnicy zerwali mu plecak z ramion, w którym była odzież oraz kosmetyki. Całe zdarzenie zaobserwował pracownik obsługujący monitoring. Informacja o kierunku ucieczki sprawców napadu natychmiast została przekazana wszystkim funkcjonariuszom, którzy w tym czasie pełnili służbę na Pradze Północ.

Kilkanaście minut później, w tramwaju mundurowi zatrzymali rozbójników. Przy mężczyznach znaleziono wszystkie przedmioty należące do pokrzywdzonego. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, jakiego podejrzani się dopuścili. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nich narkotyki. Mateusz G. posiadał 0,38 grama heroiny, natomiast u jego kompana mundurowi znaleźli 0,61 grama tego narkotyku. Policjanci przewieźli 24 i 30-latka do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Podejrzani noc spędzili w policyjnym areszcie. W prokuraturze usłyszeli zarzuty i trafili pod policyjny dozór. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/po