Odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 11.09.2009

W ubiegłym tygodniu usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego z użyciem broni. Od swojej ofiary zażądali pieniędzy. Wczoraj podczas realizacji zostali zatrzymani przez policjantów z Pruszkowa. 36-letni Robert D. i Damian K. wcześniej byli znani Policji. Jeden miał na koncie usiłowanie zabójstwa, drugi był karany za wymuszenia. Obaj należą do tzw. „grupy pruszkowskiej”. Dziś prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu.

Policjanci wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy wspomagani przez funkcjonariuszy ze stołecznego wydziału realizacyjnego zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego przy pomocy niebezpiecznego narzędzia. Wpadli podczas przeszukania dwóch mieszkań w Pruszkowie.

Zatrzymani to 36-letni Robert D. i jego rówieśnik Damian K. Obaj są członkami tzw. „grupy pruszkowskiej”. Podczas przeszukania mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa. Wcześniej mężczyźni byli już karani. Jeden za usiłowanie zabójstwa, drugi za drobne wymuszenia. Obaj otrzymali zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Dziś prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu.

ea
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.04 MB)