MAN skradziony we Włoszech, został odzyskany w Polsce - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MAN skradziony we Włoszech, został odzyskany w Polsce

Data publikacji 11.09.2009

Stołeczni policjanci odzyskali MAN-a skradzionego w sierpniu ubiegłego roku we Włoszech. Auto aktualnie należało do mieszkańca Warszawy, który twierdził, że kupił samochód na giełdzie w Słomczynie. Osoby, od których nabył MAN-a zapewniały, że samochód został bezpośrednio zakupiony we Włoszech. Po dokładnych sprawdzeniach okazało się, że auto od roku było zarejestrowane w bazie Schengen.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością samochodową stołecznej komendy na podstawie zebranych informacji ustalili, że w Warszawie jest zalegalizowany MAN, skradziony wcześniej we Włoszech. Samochód należał do jednego z mieszkańców Warszawy. Po sprawdzeniu w bazie Schengen okazało się, że ciężarówka została skradziona w sierpniu ubiegłego roku na terenie Włoch.

Aktualny właściciel pojazdu zapewniał funkcjonariuszy, że auto nabył na giełdzie w Słomczynie. Osoby, które sprzedawały MAN-a twierdziły, że zakupiły go bezpośrednio we Włoszech. Oszuści sprzedali kradziony samochód wraz ze sfałszowanymi włoskimi dokumentami.

Policjanci pracują nad potwierdzeniem okoliczności zakupu samochodu, a także ustalają osoby, które mogły uczestniczyć przy sprzedaży kradzionego MAN-a. Jednocześnie apelują do  nabywców, aby podczas zakupu samochodu, zwłaszcza sprowadzanego z innych krajów sprawdzali numery nadwozia. Można to zrobić w każdej jednostce Policji. Jeżeli nabywca ma wątpliwości co do dokumentów pojazdu, ich legalność także można sprawdzić w firmach zajmujących się weryfikacją dokumentów. 

ea