3 miesiące aresztu za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za rozbój

Data publikacji 07.06.2016

Policjanci z Targówka ustalili, kim jest prawdopodobny sprawca rozboju, do którego doszło 1 czerwca na placu zabaw. Mężczyzna zaatakował kobietę, uderzając ją w głowę i ukradł jej pieniądze w kwocie 60 złotych. 18-letni Ryszard G. został zatrzymany. 18-latek dodatkowo odpowie za usiłowanie dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych. Sąd rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Gdy do policjantów z komisariatu Policji na Targówku dotarła informacja, że na terenie im podległym doszło do rozboju, natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności popełnienia przestępstwa oraz jego sprawcy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pokrzywdzona przebywała na placu zabaw przy ul. Mokrej. Nagle podszedł do niej młody mężczyzna. Agresywny 18-latek uderzył kobietę w głowę, a następnie przewrócił na ziemię i ukradł jej pieniądze w kwocie 60 złotych. Przypadkowy świadek, który zaobserwował całe zdarzenie ruszył z pomocą kobiecie. Jednak napastnik zagroził mu nożem i pozbawieniem życia, a następnie uciekł w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzona o wszystkim poinformowała Policję. Kryminalni z Targówka po wstępnych ustaleniach wytypowali sprawcę. Trop prowadził do 18-letniego Ryszarda G., który tego samego dnia został zatrzymany. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się również do ataku na inną kobietę w tym samym miejscu. Napastnik sterroryzował pokrzywdzoną nożem i zażądał wydania pieniędzy. Nagłe pojawienie się przechodnia spłoszyło rozbójnika.

Po zebraniu materiału dowodowego Ryszard G. został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu łącznie trzy zarzuty dokonania rozboju, usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

ea/po

  • Mężczyzna podejrzany o rozbój
  • Mężczyzna podejrzany o rozbój
  • Policjanci wykonujący czynności z zatrzymanym