Wpadli na lewym kredycie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na lewym kredycie

Data publikacji 09.09.2009

Policjanci z Ochoty z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku 42-letniego Tomasza J. Mężczyzna na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu chciał uzyskać kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych. W rece Policji wpadli też jeszcze jego wspólnicy: 29-letni Jacek P., 49-letni Grzegorz W. oraz 63-letni Janusz T.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Z wiedzy, którą posiadali wynikało, że mężczyzna ubiegając się o przyznanie 20 tys. kredytu, złożył sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Kryminalni przygotowali zasadzkę. Wpadł w nią 42-letni Tomasz J.

W wyniku dalszych czynności zatrzymano jeszcze trzech jego wspólników: 29-letniego Jacka P., 49-letniego Grzegorza W. oraz 63-letniego Janusza T. Ten ostatni po przesłuchaniu został zwolniony. Pozostała trójka usłyszała w prokuraturze zarzut oszustwa. Wszyscy przyznali się do popełnionego przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ew