Metamfetaminę miał przy sobie i w samochodzie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Metamfetaminę miał przy sobie i w samochodzie

Data publikacji 03.06.2016

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Daniel W. wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez kryminalnych na ulicy Górczewskiej. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego od pewnego czasu podejrzewali, że Daniel W. może posiadać znaczne ilości syntetycznych środków odurzających i nimi handlować.

Postanowili więc sprawdzić to, organizując zasadzkę przed jednym ze sklepów w centrum miasta. Zgodnie z oczekiwaniami przed południem pojawił się tam czarny vw golf za kierownicą, którego siedział właśnie 28-latek.

Nerwowe zachowanie mężczyzny utwierdziło tylko policjantów w przekonaniu, że Daniel W. może posiadać środki zabronione prawem. Postanowili to sprawdzić.

Przy 28-latku policjanci znaleźli foliowy woreczek z zapięciem strunowym, czyli tzw. dilerkę a w niej metamfetaminę. Kolejna z tą samą zawartością ukryta była w schowku pod kierownicą samochodu. W sumie policjanci znaleźli i zabezpieczyli, jako dowód w sprawie, 70 gramów tej substancji.

Mężczyzna został zatrzymany, a w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości syntetycznych środków odurzających. Za to przestępstwo Danielowi W. grozi teraz do 10 lat pozbawiania wolności.

rsz/aw