Został napadnięty, pobity i okradziony - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Został napadnięty, pobity i okradziony

Data publikacji 02.06.2016

Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, Jakub S., Kordian M. i Dawid F. zaatakowali go, dotkliwie pobili zabierając saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w marcu tego roku. Wszystko zaczeło się od niepozornej wymiany zdań przed jednym ze sklepów w centrum miasta pomiędzy pokrzywdzonym a trzema młodymi mężczyznami w wieku od 19 do 24 lat.

Uliczna sprzeczka bardzo szybka  przerodziła się w awanturę, której przebieg zarejestrowały kamery monitoringu. Jeden z mężczyzn zaatakował swoją ofiarę popychając ją, szarpiąc za ubranie oraz uderzając pięściami i kopiąc.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, kiedy ruszył za napastnikiem ponownie został pobity przy użyciu pięści i nóg. Tym razem mężczyźni zabrali pokrzywdzonemu saszetkę z dokumentami i 2.500 złotych w gotówce.

Na skutek drugiego ataku pokrzywdzony doznał rozległych urazów głowy oraz złamania żeber i trafił do szpitala. O tym, co się stało, policję powiadomił przypadkowy świadek zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Wykonane przez nich czynności procesowe i wielotygodniowa żmudna praca operacyjna doprowadziły do ustalenia danych personalnych i zatrzymania wszystkich podejrzanych o to przestępstwo mężczyzn.

Jakub S., Kordian M. i Dawid F. odpowiedzą za rozbój działając wspólnie i w porozumieniu. W dniu, kiedy prokurator stawiał im zarzuty, ktoś podrzucił pod drzwi pokrzywdzonego saszetkę z całą jej zawartością.

ea/rsz

  • Przebieg zdarzenia zarejestrowany przez kamerę
  • Mężczyzna podejrzany o rozbój
  • Mężczyzna podejrzany o rozbój
Ładowanie odtwarzacza...