Nieletni włamywacze zatrzymani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 09.09.2009

Wolscy policjanci do spraw nieletnich zatrzymali sprawców kradzieży i kradzieży z włamaniem. 14-letni Sebastian T., 15-letni Artur J. i 13-letni Krzysztof L. kilkakrotnie włamywali się do punktu skupu złomu i kradli z niego różne rzeczy. Ich łupem padł między innymi quad, rower, telewizor, szlifierka. 14-latek i 15-latek nie mieli również skrupułów, by okraść kompana od „przestępczych wojaży”, 13-letniego Krzysztofa. Teraz sąd rodzinny zadecyduje o ich dalszym losie.

Wszystko zaczęło się od zatrzymania uciekiniera z młodzieżowego ośrodka, 15-letniego Artura J. Policjanci do spraw nieletnich i patologii postanowili dokładnie przyjrzeć się nastolatkowi i ustalić, co robił on od momentu ucieczki do dnia zatrzymania. Funkcjonariusze podejrzewali, że ponownie wkroczył na drogę przestępczą. Po kilku dniach pracy zebrali dowody pozwalające na postawienie Arturowi J. i jego kolegom zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

15-letni Artur J., 14-letni Sebastian T. i 13-letni Krzysztof L. usłyszeli zarzut kradzieży z punktu skupu złomu piecyka elektrycznego, panela do telefonu i szlifierki kątowej o łącznej wartości 300 złotych.

Ponadto Artur J. i Sebastian T. odpowiedzą za usiłowanie i kilkukrotną kradzież z włamaniem. Najpierw w połowie sierpnia próbowali włamać się do skupu złomu. Ponieważ celu nie osiągnęli, spróbowali jeszcze raz, następnego dnia. Tym razem wynieśli z budynku telewizor i magnetofon. Za kilka dni ponownie włamali się i skradli to, co nie zdołali wynieść wcześniej - quad i rower. To jednak nie wszystko. Na początku roku Artur J. i Sebastian T. próbowali ukraść mercedesa dostawczego, także z punktu skupu złomu. Nie zdołali, bo tuż po uruchomieniu silnika, zwrócili na siebie uwagę. Zdając sobie sprawę z konsekwencji, uciekli.Nie mieli również żadnych skrupułów, gdy okradali swojego kolegę, 13-letniego Krzysztofa L. Wówczas ich łupem padł telefon komórkowy i klucze ampulowe - straty rzędu 520 zł.

Policjanci odzyskali większość rzeczy, które wróciły już do prawowitego właściciela.

Obecnie Artur J. i Sebastian T. przebywają w młodzieżowych ośrodkach. Natomiast 13-letni Krzysztof L. jest pod opieką mamy. Wkrótce sąd rodzinny rozpatrzy sprawy nieletnich złodziei.

dt, eg