Dzielnicowy złapał sprawcę napadu na sklep - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy złapał sprawcę napadu na sklep

Data publikacji 09.09.2009

30-letniego Artura B., sprawcę wieczornego napadu na sklep spożywczy przy ul. Dereniowej na Ursynowie zatrzymał dzielnicowy na pobliskiej stacji metra. Młody mężczyzna wtargnął z nożem do środka i z pomieszczenia kierownika sklepu próbował zabrać kasetkę z pieniędzmi. Na szczęście wszystko zauważył kierownik i wypchnął napastnika na zewnątrz. O napadzie szybko poinformował dzielnicowego.

Do zdarzenia doszło po 20.00. Do sklepu spożywczego przy ul. Dereniowej na Ursynowie wtargnął z nożem młody mężczyzna. Z pomieszczenia kierownika próbował ukraść kasetkę z pieniędzmi. Zobaczył to kierownik i natychmiast zareagował. Wypchnął napastnika na zewnątrz i zamknął drzwi sklepu.

Błyskawicznie sięgnął po telefon i poinformował o wszystkim swojego dzielnicowego. Jego numer miał po akcji „Poznaj swojego dzielnicowego”. Kierownik opisał policjantowi wygląd sprawcy.

Funkcjonariusz, który był w tym czasie na służbie, podejrzewał, że to nie może być nikt z mieszkańców Ursynowa. Przypuszczał, że napastnik będzie próbował uciekać metrem. Natychmiast pobiegł w kierunku najbliższej stacji. Sprawcą złapał na schodach metra. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzuty.

 

ak


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.17 MB)