Kolejna „zgłoszeniówka” wykryta - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna „zgłoszeniówka” wykryta

Data publikacji 08.09.2009

Żoliborscy policjanci zatrzymali 25-lerniego Marka J. Mężczyzna aby wyłudzić odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego, złożył w żoliborskim komisariacie fałszywe zawiadomienie o kradzieży nissana. Po zatrzymaniu 25-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do komisariatu na Żoliborzu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży nissana. Marek J. zeznał, że auto zostało mu skradziony z parkingu niestrzeżonego przy ul. Broniewskiego. Już w chwili składania zawiadomienia, zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów.

Sprawą niezwłocznie zajęli się żoliborscy kryminalni, którzy w wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili, że kradzieży nie było. 25-letni Dariusz M. złożył fałszywe zawiadomienie w celu wyłudzenia odszkodowania na kwotę 33 tys. złotych od towarzystwa ubezpieczeniowego. Ponadto sam zgłaszający okazał się być osobą poszukiwaną.

Ustalenia kryminalnych znalazły potwierdzenie w czynnościach procesowych. 25-latek został zatrzymany. Podczas kolejnego przesłuchania, mężczyzna przyznał się do złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za składanie fałszywych zeznań grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, tk