Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zatrzymany na gorąco, skradziony sprzęt odzyskany

Data publikacji 10.05.2016

Dzięki skutecznym działaniom policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy doszło do zatrzymania „na gorąco” przestępczego procederu 19-letniego Sebastiana S. Z ustaleń wynika, że sprawca wybił szybę w volkswagenie, skąd skradł elektronarzędzia. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt o łącznej wartości około 3500 złotych, który był już ukryty w mieszkaniu mężczyzny. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 3.00 nad ranem policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany mężczyzna najprawdopodobniej włamał się do volkswagena. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam spostrzegli mężczyznę, który zaglądał do wnętrza zaparkowanego pojazdu przez wybitą szybę. Natychmiast podjęli wobec niego interwencję. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez Sebastiana S. mundurowi znaleźli ukryty już sprzęt pochodzący z przestępstwa o łącznej wartości 3500 złotych.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zebraniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Odzyskany sprzęt wrócił do właściciela. Za to przestępstwo może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ms

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną