Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrobił dowód na kolegę i wyłudzał pożyczki w Internecie

Data publikacji 04.05.2016

Podrobienie wniosku o wydanie dowodu osobistego, posłużenie się podrobionym dokumentem jako autentycznym, poświadczenie nieprawdy poprzez wprowadzenie w błąd pracownika urzędu, posłużenie się danymi innej osoby, w celu wyrządzenia jej szkody osobistej i majątkowej, a w końcu oszustwo przy wyłudzeniu pożyczek internetowych - to lista czynów zabronionych, o których popełnienie został podejrzany 24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, w sprawie prowadzonej przez policjantów z Komisariatu Policji w Halinowie. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie prowadzili sprawę dotyczącą wyłudzenia pożyczek w Internecie. Funkcjonariusze ustalili, że przy zawieraniu umów wykorzystano dowód osobisty wydany na nazwisko jednego z mieszkańców powiatu mińskiego. Niczym po nitce do kłębka policjanci odkryli, w jaki sposób doszło do popełnienia przestępstwa.

Podejrzanym w sprawie został 24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Policjanci ustalili, że właśnie ten mężczyzna, podszywając się pod swojego znajomego, wprowadził w błąd pracownika urzędu, złożył sfałszowany wniosek i uzyskał w ten sposób dowód osobisty. Następnie, korzystając z tego dokumentu, zawarł cztery umowy dotyczące pożyczek w Internecie.

Policjanci z zespołu kryminalnego, którzy pracowali przy tej sprawie, drobiazgowo gromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego opracowali listę czynów, których dopuścił się podejrzany 24-latek, między innymi: podrobienie dokumentów, złożenie poświadczenia nieprawdy, działania na szkodę swojego znajomego, poprzez wykorzystanie jego danych i w końcu popełnienia oszustwa finansowego polegającego na wyłudzeniu pożyczek.

24-letni podejrzany przyznał się do wszystkich przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

dn/aw