Uciekał z pół kg marihuany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z pół kg marihuany

Data publikacji 08.09.2009

Najpierw motocyklem, później pieszo uciekał na widok policjantów 36-letni Dariusz W. Gdy funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy stołecznej dogonili uciekiniera, okazało się, że mężczyzna ukrywał w plecaku około 0,5 kg marihuany oraz dwa telefony komórkowe. Motocykl zabezpieczono na policyjnym parkingu, a kierującego przewieziono do jednostki Policji.

W południe w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Ogrodniczej w Starych Babicach policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego dostrzegli motocyklistę. Mundurowi dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, ten jednak nie reagował, ani na sygnały świetlne, ani na dźwiękowe. Mężczyzna pędził Ogrodniczą, Świerkową, skręcił w prawo w ul. Poznańską, a następnie w Strzykulską, Sochaczewską i w Poniatowskiego. Policjanci byli tuż za nim. W Ożarowie Mazowieckim porzucił w zatoczce autobusowej motocykl i zaczął uciekać pieszo. Dopiero ostrzeżenie o możliwości użycia broni przez funkcjonariuszy powstrzymało go.

Wtedy wyszło na jaw, dlaczego motocyklista uciekał. W jego plecaku policjanci odkryli około 0,5 kg marihuany oraz dwa telefony komórkowe. Motocykl zabezpieczono na policyjnym parkingu, natomiast 36-latka przewieziono do jednostki Policji. Teraz prowadzący postępowanie musza ustalić, skąd Dariusz W. miał narkotyki i gdzie miały trafić.

 

ak