Pijany sprawcą śmiertelnego potrącenia rowerzysty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany sprawcą śmiertelnego potrącenia rowerzysty

Data publikacji 07.09.2009

12 lat więzienia grozi 60-letniemu kierowcy daewoo. Mężczyzna wsiadł za kierownice po alkoholu. Miał prawie 2 promile. Wieczorem w powiecie otwockim zderzył się z rowerzystą. Niestety na skutek uderzenia 17-latek zmarł. Jerzy S. został zatrzymany. Odpowie za spowodowanie smiertelnego wypadku.

Około 21.30 na drodze krajowej z Warszawy do Lublina w pobliżu miejscowości Gadka, prawidłowo jadący rowerzyści, zostali potrąceni przez kierującego daewoo Jerzego S. Jak się później okazało, kierowca był pod wpływem alkoholu - miał prawie 2 promile.

Policjanci z Otwocka ustalili, że tuż przed tragicznym zdarzeniem kierujący jechał całą szerokością jezdni, a samego zdarzenia, z uwagi na zawarty w organizmie alkohol, już nie pamięta. Wiadomo też, że rowerzyści jechali prawidłowo i w tym samym kierunku, co sprawca wypadku.

W wyniku doznanych obrażeń śmierć poniósł 17- letni mieszkaniec powiatu otwockiego, jego kolega 16-latek z wypadku wyszedł bez urazów. Na miejscu decyzją prokuratora, 60-letni Jerzy S. został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku, w wyniku którego nastąpiła śmierć człowieka sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak, js