Chciał wyłudzić kredyt - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić kredyt

Data publikacji 07.09.2009

Bielańscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu Mariusza F. 25-latek na podstawie sfałszowanych dokumentów o zarobkach i zatrudnieniu chciał uzyskać kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci uzyskali informację, że w jednym z banków na Bielanach ma dojść do wyłudzenia kredytu. Z wiedzy, którą posiadali wynikało, że mężczyzna ubiegając się o przyznanie kredytu, złożył sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Operacyjni podjęli obserwację banku i terenu przyległego. Około 10.00 zauważyli odpowiadającego rysopisem mężczyznę. W chwili, gdy wymieniony wszedł do banku i zgłosił się aby podpisać umowę kredytową, został zatrzymany.

Okazało się, że w ręce policjantów wpadł 27-letni Mariusz F., który chciał wyłudzić 20 tys. złotych kredytu. Zaskoczony nieoczekiwanym obrotem sprawy mężczyzna, został wraz z zabezpieczonymi dokumentami przewieziony do bielańskiej komendy. W efekcie dalszych czynności zatrzymany usłyszeli zarzut oszustwa i przyznał się do jego popełnienia. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają także, czy oszust nie ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

dt, tk