Kierował z promilami i bez uprawnień - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował z promilami i bez uprawnień

Data publikacji 07.09.2009

Policjanci z Bielan zatrzymali 53-letniego Wiesława N. Mężczyzna mając ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował na ulicy Marymonckiej mercedesem. Dodatkowo nie miał uprawnień. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do jego popełnienia i poddał dobrowolnie karze.

Około 22.00 bielańscy patrolowcy postanowili zatrzymać do kontroli jadącego ulicą Marymoncką mercedesa, gdyż styl jazdy kierującego wzbudził ich podejrzenia. Podczas legitymowania okazało się, że 53-letni Wiesław N. nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto od kierującego czuć było wyraźną woń alkoholu.

Wiesław N. został przewieziony do komendy przy ul. Żeromskiego, gdzie w wyniku badania stwierdzono u niego 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tę noc 53-latek spędził w izbie wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu Wiesław N. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, grzywnie oraz karze zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 5 lat.

ea/tk