Wykorzystał okazję, ukradł i wpadł - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał okazję, ukradł i wpadł

Data publikacji 07.09.2009

W ręce kryminalnych wpadł 27-letni Mariusz W, który miał na koncie kilka przestępstw: wykorzystując nieuwagę sprzedawcy, w jednym ze sklepów ukradł laptopa, w kolejnym sięgnął pod ladę i uciekł z gotówką. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim ponad gram marihuany. Mariusz W. dobrowolnie podał się karze jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Już niedługo mężczyzna trafi za mury zakładu karnego.

Policjanci z wydziału kryminalnego połączyli swoje siły, aby odnaleźć i zatrzymać sprawcę zuchwałych kradzieży, które miały miejsce w ostatnich dniach sierpnia w Mińsku Mazowieckim. Pierwsza ze spraw dotyczyła kradzieży pieniędzy w sklepie spożywczym przy ulicy Mińskiej. Nieznany sprawca wyciągnął spod lady plik banknotów i uciekł. Prawdopodobnie ten sam sprawca pojawił się kilka dni później, ale już w sklepie komputerowym przy ulicy Warszawskiej. Wykorzystał nieuwagę sprzedawcę, wyjął z gabloty laptopa i uciekł, podobnie jak wcześniej.

Kryminalni wytypowali kilku mężczyzn, z których jeden wyróżniał się szczególnie. Był nim 27-letni Mariusz W., wcześniej zatrzymywany kilkakrotnie przez Policję. Mężczyznę zatrzymano. Znaleziono przy nim ponad gram marihuany. Mariusz W. trafił do celi, a później na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut popełnienia kradzieży i nielegalnego posiadania środków odurzających. Mężczyzna już niedługo trafi do zakładu karnego, bo w związku popełniona recydywą dobrowolnie poddał się karze jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności.

ea/dn