Ubiegał się o kredyt na fałszywych papierach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ubiegał się o kredyt na fałszywych papierach

Data publikacji 24.03.2016

W ręce bielańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł mężczyzna podejrzany o wyłudzenie kredytu bankowego. Przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu, 31-letni Jarosław R. próbował wyłudzić kredyt w wysokości 30 tys. złotych. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu 30 000 złotych kredytu z jednej z placówek bankowych na warszawskim Żoliborzu. W zorganizowaną przez operacyjnych zasadzkę, wpadł nieuczciwy kredytobiorca, którym okazał się 31-letni Jarosław R.

Mężczyzna posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Dokument został zweryfikowany przez pracowników banku i policjantów. Wynikało z niego, że 31-latek jest pracownikiem firmy, w której w rzeczywistości nigdy nie pracował.

Policjanci błyskawicznie rozpracowali przestępczy plan 31-latka i skutecznie udaremnili jego realizację, a tym samym nie dopuścili do wyłudzenia z banku pieniędzy. Zaplanowali zasadzkę. Około 10:00, w czasie załatwiania ostatnich formalności przed uzyskaniem pieniędzy, Jarosław R. został zatrzymany. Był zupełnie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy w banku.

Zatrzymany odpowie teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli również kilka pieczątek. Będą teraz sprawdzać czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty i do czego wykorzystywał pieczątki.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb