Spotkanie policjantki z seniorami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantki z seniorami

Data publikacji 22.03.2016

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Paca. Podczas zorganizowanego spotkania słuchacze dowiedzieli się między innymi jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjantka ostrzegała przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowała jak należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów przekazują często oszczędności całego życia.

Podczas spotkania z seniorami policjantka ds. profilaktyki społecznej, przestrzegała przed zagrożeniami na jakie są narażone osoby starsze. Informowała również, w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Podobne spotkania na terenie dzielnicy będą kontynuowane w najbliższym czasie.  

jw/mb