Areszt dla oszusta - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla oszusta

Data publikacji 04.09.2009

W jednym z banków na Pradze Północ w sidła Policji wpadł 36–letni oszust kredytowy. Toczone przeciwko niemu w komendzie przy Cyryla i Metodego śledztwo pozwoliło odkryć jego wcześniejszą przestępczą działalność. Decyzją sądu Dariusz W. trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Na trop oszusta kredytowego wpadli policjanci z wydziału do spraw przestępstw gospodarczych z Pragi Północ. 36–letni Dariusz W. próbując wyłudzić z banku 15 tysięcy złotych, posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Policjanci sprawdzając każdy wątek w sprawie, odkryli dodatkowo, że „pracodawca” Dariusza W. od jakiegoś czasu przebywa w areszcie śledczym.

W trakcie prowadzonego w komendzie przy Cyryla i Metodego śledztwa policjanci zebrali dowody na wcześniejszą przestępczą działalność Dariusza W. Jakiś czas temu mężczyzna posługując się podobnym, sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu, wyłudził w jednym z podwarszawskich banków 20 tysięcy złotych.

Po przedstawieniu Dariuszowi W. dwóch zarzutów związanych z oszustwami, policjanci i prokuratura wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego aresztu. Ten przychylił się do niego. Oszust trzy najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

ea/mb