Pieniądze zostały w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze zostały w banku

Data publikacji 04.09.2009

20-letnią Paulinę W. zatrzymali stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami próbowała wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Jak ustalili policjanci na takie same dokumenty usiłowano lub wyłudzono już kilka kredytów w różnych bankach w Warszawie. Za czyn, którego kobieta się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.

Do policjantów komendy stołecznej zajmujących się zwalczaniem przestępczości bankowej dotarła informacja o tym, że kobieta posługująca się najprawdopodobniej sfałszowanymi zaświadczeniami o zarobkach i zatrudnieniu oraz sfałszowanym wyciągiem z ZUS usiłuje wyłudzić w banku, w centrum Warszawy kredyt w wysokości 20 tys. zł.

Policjanci zorganizowali zasadzkę. Tuż po 13.00 zatrzymali 20-letnią Paulinę W., która właśnie przyszła sfinalizować transakcję. Kobieta w rozmowie z policjantami oświadczyła, że zaświadczenie otrzymała za pośrednictwem znajomego otrzymała od nieznanego jej mężczyzny.

Jak ustalili już policjanci na takie samo zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wyłudzono lub usiłowano wyłudzić już kilka innych kredytów w różnych bankach w Warszawie.Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Sprawa jest rozwojowa, trwają czynności wyjaśniające.

dt