Wpadli w trakcie włamania - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w trakcie włamania

Data publikacji 04.09.2009

19-letni Adrian D. wszedł przez okno do mieszkania. 17-letni Krystian M. w tym czasie stał na czatach przed domem. Na szczęście ich poczynania zauważył pewien mieszkaniec, który powiadomił Policję. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy zatrzymano na gorącym uczynku włamywaczy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Kilka minut przed 21.00 policyjni wywiadowcy zostali powiadomieni drogą radiową, że w jednym z mieszkań przy ulicy Trzcinowej najprawdopodobniej grasują złodzieje. Z podanej informacji wynikało, że sprawców jest dwóch. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Przed budynkiem zauważyli młodego mężczyznę, który widząc policjantów zaczął dyskretnie gwizdać, tak jakby chciał kogoś ostrzec, po czym zaczął uciekać. Czujni policjanci zatrzymali 17-letniego Krystiana M.

Po chwili z balkonu na pierwszym piętrze wyskoczył drugi sprawca, który po sforsowaniu ogrodzenia posesji uciekł, gubiąc po drodze zrabowaną biżuterię. Niebawem i on został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze stołecznego wywiadu. Okazał się nim 19-letni Adrian D. Gdy policjanci weszli do mieszkania, zobaczyli otwarte okno w kuchni, wszędzie panował bałagan. Właściciel mieszkania wstępnie oszacował straty na ponad 4 tys. złotych. Zatrzymani dzisiaj usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

ak, ew