Nietrzeźwy z sądowym zakazem jechał służbowym samochodem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z sądowym zakazem jechał służbowym samochodem

Data publikacji 20.01.2016

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali Łukasza M. Mężczyzna mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę opla, którego zabrał z firmy bez wiedzy pracodawcy. 33-latek złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kilka minut przed 21.00 zatrzymali do kontroli drogowej jadącego Al. Krakowską opla. W trakcie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że Łukasz M. jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że 33-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się porusza zabrał swojemu pracodawcy bez jego zgody. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komisariatu przy ul. 17 Stycznia. Tym razem Łukasz M. będzie odpowiadał za kradzież samochodu, niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

ea/ew